GGCzat Forum

Pełna wersja: Nowe komendy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak sobie myślę i myślę aż wymyśliłem.
/last - sprawdzenie poprzednich 10 wiadomości
/zawies - do użytkownika do odwołania nie będą przychodzić wiadomości co pozwoli mu odczytać last lub regulamin. Takiego kogoś bedzie obowiązywać wyrzucanie po 10 minutach nieaktywności. Oczywiście obsluga może wywabić takiego użytkownika z zawieszenia w razie pewnych problemów.
Witam.
Chodzi Tobie wiadomości typu priv, czy ostatnie wiadomości napisane przez użytkowników na Czacie? Jeśli te drugie, to moim zdaniem nie ma to sensu, gdyż każdy potrafi sobie przewinąć do góry i je przeczytać, tudzież zajrzeć do archiwum. A kolejnym problemem jest, że znów będziemy te kilka wiadomości zalegli, które zostały wysłane w czasie Naszego czytania ostatnich dziesięciu.
Co do drugiej komendy, to sądzę, że to jest zbędne, gdyż można się wylogować i przeczytać regulamin. Zresztą też regulamin jest dostępny na stronie internetowej Czatu. Również tworzy Nam się taki sam problem jak napisałem wyżej (taki paradoks), bo znów jesteśmy w tyle z wiadomościami, które zostały napisane, kiedy my używaliśmy "/zawies" i w dodatku w połączeniem z komendą "/last". Czyli po prostu taki sam efekt da wylogowanie się i przeczytanie lub zajrzenie do archiwum.
Obsługa może wykopać używając komendy "/ki" po 10 minutach nieaktywnych użytkowników. A poza tym chcesz naprawdę tyle czasu być nieaktywnym i czytanie tego co było wyżej poprzez użycie zaproponowanych przez Ciebie komend, a potem kolejne dziesięć minut czytania, tego co się wydarzyło w czasie Twojego czytania? Trochę tutaj moim zdaniem brak logiki i za dużo "paradoksu", co raczej Nam tylko utrudni byt na Czacie.
Dochodzi Nam tutaj również kwestia techniczna: Czat ma posiadać możliwość zapisywania dziesięciu powyższych wiadomości i wysłanie je do użytkownika na komendę? Oznacza to, że będzie musiał przetwarzać logi dla każdego użytkownika. Zwiększy to Nam również obciążenie serwera pomijając kwestię realizacji, ale na ten temat niech lepiej wypowie się Kubofonista, który w przeciwieństwie do mojej skromnej osoby posiada odpowiednią wiedzę, aby udzielić sensownej i wiarygodnej odpowiedzi co do tej kwestii.
Lepiej po prostu być aktywnym cały czas, bądź skorzystać ze sposobu jaki zaproponowałem powyżej. Oczywiście można też zignorować co było wyżej napisane przez innych, bądź wykorzystać swoją zdolność dedukcji i czytania ze zrozumieniem, aby dowiedzieć się jaki jest aktualny temat konwersacji i co Nas ciekawego (bądź nieciekawego) przeoczyło.
Pozdrawiam,
Tranzystor.
Tranzystorze, troszkę mnie nie zrozumiałeś przy pierwszej komendzie. Chodzi o to, że ktoś wchodzi na czat i chce dowiedzieć się, co pisano wcześniej 10 wiadomości przed jego wejściem. Oczywiście chodzi mi o to, co pisano na czacie Smile
A co do drugiej komendy - ona ma zapobiegać kręceniu się w celu przeczytania tych właśnie dziesięciu wiadomości.
Wyobraźmy sobie że wprowadzono komendę last, a komenda /zawies nie została wprowadzona. Użytkownik wchodzi - wpisuje /last - wychodzi w celu przeczytania i jeżeli jest tego niewiele to szybko wchodzi i dostaje bana na jeden dzień za kręcenie się.
Tak więc uważam, że takich komend właśnie brakuje na czacie Smile Ale niech swoją opinię wyrażą jeszcze inni użytkownicy Smile
A ja myślę, że najpierw powinieneś popracować nad sobą a nie nad naszym Czatem. Smile
Moim zdaniem komenda w stylu /zawies to niezły pomysł jestem jak najbardziej za co do tej drugiej to niekoniecznie.
Bardziej już by się przydało żeby można było otrzymywać i wysyłać privy z czatu nie będąc na nim. Do tego komendy typu ban i kick tez powinny działać w ten sposób.
Po co Ci pisanie na priv nie wchodząc na czat? Po to masz gg.
(08.05.2012 11:23)Bober napisał(a): [ -> ]Po co Ci pisanie na priv nie wchodząc na czat? Po to masz gg.

nie wszyscy znają numer gg do każdego nie mają praw by go poznać więc myślę że to byłby dobry pomysł
Jeśli ktoś nie ma prywatnogo numeru gg danej osoby to niech tak pozostanie. Taka komenda w ekstremalnych sytuacjach mogłaby prowadzić do stalkingu (art. 190a kk). Zresztą jeśli ktoś chce z kimś pogadać prywatnie to zawsze może taką osobę poprosić o namiary w ten czy w inny sposób.
(art. 190a kk) zabił moje hobby..
Przekierowanie