Ankieta: Czy chcielibyście, aby zaistniała odpowiednia adnotacja w regulaminie odnosząca się do owych osób i egzekwowana przez obsługę ?
Tak.
Nie.
Nie widziałem/am owych osób.
Nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kary dla użytkowników niezapoznanych z regulaminem.
Autor Wiadomość
Tranzystor Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 35
Reputacja: 4

Kary dla użytkowników niezapoznanych z regulaminem.
Witam!
Pragnę przedstawić Wam moje myśli odnoszące się do użytkowników, którzy nie przeczytali regulaminu i stosownie dla nich kar.
Otóż jak może niektórzy zauważyli pojawiają się na czacie osoby, które ewidentnie nie zapoznały się z regulaminem, tudzież go nie znają. Ów osoby w sposób bardzo oczywisty prezentują brak wiedzy o istnieniu regulaminu czatu, a nawet w niektórych przypadkach się wprost do tego przyznają. Są to coraz częściej obserwowane przypadki przez moją osobę i współużytkowników.
Punkt 1.1 regulaminu mówi o akceptacji jego wraz z wejściem na czat, ale jak mogą go zaakceptować nie czytając wcześniej i później okazując to na czacie ?
Ale czemu karać za to jak po złamaniu jakiegoś punktu zostaną ostrzeżeni lub nawet ukarani ? Właśnie między innymi ,dlatego aby owe osoby były oznajmione z regulaminem, a nie dopiero po zainteresowaniu się nim po wysłaniu na banicje i wcześniejszym zakłóceniu spokoju na czacie. Osobom takim też trzeba tłumaczyć, iż nie można pisać tego co oni piszą, gdyż nie jest to zgodne z regulaminem.
Wbrew pozorom nie jest trudno rozpoznać osobę, która nie przeczytała regulaminu, ale jeszcze nie złamała go.
Pragnę więc, aby w przypadkach oczywistego nie znania regulaminu była odpowiednia reakcja (interwencja) osoby z obsługi zanim dojdzie do złamania jego punktów. Moim skromnym zdaniem wystarczy kick z dopiskiem typu: "zapoznaj się z regulaminem". Ewentualnie taka prośba skierowana poprzez prywatną wiadomość. Dobrze byłoby dodanie odpowiedniej adnotacji w regulaminie choć to brzmi dość ironicznie.
Mam nadzieję, że takie działanie zmniejszy łamanie regulaminu i poprawi jakość rozmów prowadzonych na czacie.
Pragnę znać wasze zdanie odnoszące się do tego tematu i zarazem przeprosić za chaotycznie napisany post oraz słabą argumentację. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, a jedynie przedstawić problem.
Pozdrawiam Tranzystor.
16.08.2011 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
August Offline
Czatoaktywista

Liczba postów: 163
Reputacja: -1

RE: Kary dla użytkowników niezapoznanych z regulaminem.
Drogi Arku,
Nowi użytkownicy, aby wejść pierwszy raz na czat, muszą akceptować regulamin, który im się wyświetla. To, że od razu piszą komendę /akceptuje regulamin, oznacza ich głupotę? Może znacie historię z portalem Pobieraczek? moim zdaniem Kuba nic więcej nie jest w stanie zrobić, oprócz jednej rzeczy: dodać test sprawdzający przeczytany regulamin. Jednak to, zniechęci nowych ludzi do wchodzenia na czat.

[Obrazek: August.jpg]
17.08.2011 0:30
Bober Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 170
Reputacja: 19

Wszystkie kary ( kick, mute, ban ) są właśnie stosowane w przypadku nieznajomości regulaminu, bądź zwykłego łamania go. Przykro mi - nie podpiszę się pod tym co napisałeś, bo uważam, że to niestety się nie sprawdzi. Dokładnie tak jak napisał Artur - zniechęci to nowych użytkowników. Poza tym nie da się Kogoś zmusić do przeczytania regulaminu, jeżeli sam nie będzie chciał tego zrobić.

[Obrazek: Bober.jpg]
17.08.2011 16:39
Tranzystor Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 35
Reputacja: 4

Akceptując regulamin, który się nie czytało jest moim zdaniem głupotą i znam całą "pobieraczkową" aferę.
Test zniechęci ludzi do wchodzenia na czat ? Ale jakich ludzi ? Ludzi którym nie chce się myśleć, nie chce się czytać ? Czyli ludzie nie myślący i nie czytający mają uczestniczyć na czacie ?
W przypadku nieznajomości regulaminu są stosowane kary, ale dopiero po złamaniu go, a przed tym jest wcześniej oznajmianie użytkownika z treścią regulaminu, co nie miałoby miejsca gdyby osoba zapoznała się z nim zawczasu. Owszem da się zmusić do myślenia, taki test będzie zmuszał, ale nie miałem go na myśli.
17.08.2011 18:15
Bober Offline
Dawna obsługa czatu

(17.08.2011 18:15)Tranzystor napisał(a):  W przypadku nieznajomości regulaminu są stosowane kary, ale dopiero po złamaniu go, a przed tym jest wcześniej oznajmianie użytkownika z treścią regulaminu, co nie miałoby miejsca gdyby osoba zapoznała się z nim zawczasu.

Czy dobrze rozumiem, że twierdzisz, iż w przypadku przeczytania regulaminu nie miałoby miejsca łamanie go?

Czat jest dla wszystkich, którzy ukończyli 13 lat. Nie ma dyskwalifikacji. Uważam, że jeśli Ktoś chce łamać regulamin - będzie go łamał.

17.08.2011 19:51
August Offline
Czatoaktywista

hmm... wpadło mi do głowy jedna sprawa, która przynajmniej trochę może pomóc w poznaniu regulaminu. Mianowicie, dawanie powodow, takich, jak ostatnio zaczynają się pojawiać ( np. za kręcenie: pkt. 1.8 regulaminu).
Będzie mniej banow, bo tak obsluga chciała, tylko pisać numer punktu. Będą bany, aż przeczytają cały.. Ale tak jak Ola napisała, większość ludzi wie, że łamie regulamin...

17.08.2011 22:12
Bober Offline
Dawna obsługa czatu

Zgadzam się z myślą Artura. Gdybym osobiście dostała bana, z powodem, którego treścią jest tylko podany punkt regulaminu z samej ciekawości sprawdziłabym co zrobiłam źle. Tak - ten pomysł uważam za bardzo dobry. Smile

18.08.2011 11:57
August Offline
Czatoaktywista

Oczywiście zawsze się znajdą ludzie, którzy będą pytali za co dostałem bana, ale wtedy można im polecić komendę /regulamin. Tylko wymaga to zgody całej obsługi, bo głupio jak będzie połowa tylko to robiła, to nie ma to większego sensu...

18.08.2011 17:18
JuSs Niedostępny
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 404
Reputacja: 9

no w sumie, powino to byc przedyskutowane wśród członków obsługi.
18.08.2011 23:29
Leniwiec Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 162
Reputacja: 0

ale to by oznaczało dla obsługi obowiązek nauczenia całego regulaminu na pamięć, bo gdyby musieli ciągle sprawdzać regulamin, by dowiedzieć się który punkt, to dawanie bana trwałoby parę minut...

Natomiast plusem takiego wyjścia, jest mniej banów 'bez powodu' Tongue

Życie jest piękne do czasu, aż trzeba wstać z łóżka i zacząć coś robić...
20.08.2011 0:41
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości