Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taka mała prośba
Autor Wiadomość
Zdzislaw Offline
Zaczynam pisać
**

Liczba postów: 18
Reputacja: 0

Taka mała prośba
Witam

Być może wielu mnie znienawidzi za to co tutaj napiszę, wielu obrzuci błotem, wielu przytaknie temu, ale to nie jest ważne. Ważne jest to co znajdzie się zaraz poniżej tego.

Trudno było mi sklasyfikować ten wątek, nie wiedziałem czy zamieścić go w skargach, sugestiach. Zamieściłem go tutaj. A więc do rzeczy. Ostatnio zauważyłem wzrost zjawiska czepiania się obsługi GGCzatu o drobne literówki, drobne potknięcia językowe. Stało się to bardzo uciążliwe. W trakcie dyskusji ciągle przerywano nam poprawiając drobnostki. Bardzo to utrudniało rozmowę mając na uwadze że była ona bardzo ciekawa. W trakcie dyskusji pojawiały się stwierdzenia User1 punkt 1.10 regulaminu itd. Rozumiem droga obsługo waszą dbałość o normy językowe na czacie, ale literówki popełnia każdy pisząc szybko. Rozumiem też dbałość o regulamin - przecież jest on najważniejszym dokumentem warunkującym byt ggczatu!

Punkt 1.10 regulaminu jest zbyt ogólnie zapisany - powinno to dotyczyć drastycznych błędów typu "rzułf" lub "kóra" lub "żeka".

Przy stosowaniu regulaminu trzeba myśleć a nie nadawać wszystkim przypadkom tej samej wagi.

Ta prośba skierowana jest do całej obsługi GGCzatu oraz do Kuby (prośba o poprawki w regulaminie).
Dziękuję za przeczytanie tej niezmiernie długiej wypowiedzi, mam nadzieję że weźmiecie sobie do serca słowa tutaj napisane Smile
Zdzisław
03.02.2012 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bober Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 170
Reputacja: 19

RE: Taka mała prośba
Wzięłam to sobie oczywiście do serca, ale nie sądzę, żeby poprawianie użytkowników przeszkadzało w dyskusji. Ja jestem zawsze wdzięczna gdy ktoś mnie poprawi, bo wtedy się uczę.

Pozdrawiam - Pani Bober. ^^

[Obrazek: Bober.jpg]
04.02.2012 11:00
Zdzislaw Offline
Zaczynam pisać
**

Rozumiem ale chodzi głównie o czepianie się o literówki. Tego się nie da uniknąć pisząc na telefonie lub szybko na komputerze. Rozumiem poprawianie błędów typowo ortograficznych bo wtedy ten ktoś się uczy a w przypadku literowek to się dzieje nie ze względu na brak wiedzy a na szybkie pisanie. A w dużej dyskusji gdzie każdy szybko pisze zdarzają się często literowki które nie przeszkadzają w odbiorze a takie poprawianie co chwila drobnych potknięć których jest wiele przeszkadza i nic nie daje oraz nic nie uczy.
04.02.2012 16:11
Tranzystor Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 35
Reputacja: 4

Rozwiązanie jest proste, pisz wolniej i dokładniej, albo naucz się pisać szybko i poprawnie. Moim zdaniem właśnie takie drobne literówki uniemożliwiają jasne porozumiewanie się, gdyż zmieniają cały sens wypowiedzi i przeszkadzają w dyskusji. Poza tym skąd można wiedzieć, że nie robią literówek ze względu na brak wiedzy, a ze względu na lenistwo? Ja również, tak jak Bober, bym był wdzięczny za to, że ktoś robi sobie ten trud, aby mnie poprawić i wiem dzięki temu, gdzie popełniłem błąd.
A więc zacytuję " Nie narzekać na obsługę poprawiającą błędy, ponieważ jest to dla waszego dobra!".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2012 16:27 przez Tranzystor.)
04.02.2012 16:23
Zdzislaw Offline
Zaczynam pisać
**

Nie czuje się wcale leniem popełniając drobne błędy. Chodzi o te literowki które nie przeszkadzają w komunikacji. Literówka to nie zbrodnia na języku polskim. Takie maniakalne poprawianie powoduje ogólna niechęć. Uważam ze to nie zaburza komunikacji i nie zauważyłem żeby użytkownikom przeszkadzały błędy. Jak już pisałem jestem zadowolony z tego ze obsługa poprawia błędy ortograficzne ale nie podoba mi się czepianie się o szczegóły_
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2012 17:00 przez Zdzislaw.)
04.02.2012 16:57
Tranzystor Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 35
Reputacja: 4

(04.02.2012 16:57)Zdzislaw napisał(a):  Takie maniakalne poprawianie powoduje ogólna niechęć.

Jaka ogólna niechęć? Przecież My nie mamy niechęci do tego, ale czasami jest to irytujące, że poprawia się cały czas ten sam błąd.

O, czy może chodziło Tobie "Takie maniakalne poprawianie powoduje ogólną niechęć"?
Widzisz jak to zmienia wymowę zdania? W ogóle jest inny sens. Mam nadzieję, że teraz udowodniłem to Tobie.
04.02.2012 17:08
Bober Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 170
Reputacja: 19

Jeśli chodzi o mnie - nie zdarza mi się poprawianie literówek, bo uważam to ( u siebie ) za zbędne, natomiast nie przeszkadza mi to w wykonaniu innych członków obsługi.

Mam wrażenie, że ubolewanie nad tego typu pomyłkami jest stratą czasu i robieniem sobie sztucznych problemów - jeśli komuś przeszkadzają literówki to niech je poprawia, a jeśli komuś to nie przeszkadza niech zwyczajnie przymknie na to oczka. Myślę, że w tej kwestii nie ma co robić zamieszania, bo przecież można dojść do porozumienia zwykłym odruchem ludzkim czyli ---> wyluzowaniem. Wink

[Obrazek: Bober.jpg]
04.02.2012 18:58
Leniwiec Offline
Dawna obsługa czatu

Liczba postów: 162

A ja się nawet zgodzę ze Zdzisiem. Moim zdaniem takie ciągłe poprawianie nawet najdrobniejszych błędów jest dość śmieszne. Jeśli ktoś jest inteligentny, to mimo błedu poprawnie odczyta zdanie. Oczywiście błedy typu hszan, curka, itd. są okropne, natomiast "wogóle" niezbyt zmienia sens wypowiedzi.

Życie jest piękne do czasu, aż trzeba wstać z łóżka i zacząć coś robić...
13.02.2012 21:53
Hardcore Offline
Support Czatu Kanałowego
*

Liczba postów: 149
Reputacja: 2

Ja dodam i swoje trzy grosze Smile
Osobiscie nie przeszkadza mi to poprawianie, ale uważam je za zbędne ponieważ przykładowo: "samoxhód" obsługa poprawi na "samochód" mimo, że jest to zbędne. Ludzki mózg nie czyta każdej litery z osobna, tylko pierwszą i ostatnią, czyli obsługa praktycznie poprawia to dla własnej satysfakcji.
Tak więc proszę jedynie o zlagodzenie poprawiania wszystkich drobnych pomyłek Smile
23.02.2012 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości